Europa UOMO CZ pod záštitou:

Primátora statutárního
města Brna
Ing. Petra VokřálaHejtmana Jihomoravského kraje
JUDr. Bohumila ŠimkaNaši partneři:
Evropský týden urologie, 12. - 16. 9. 2011

Urologický týden je iniciativou Evropské urologické asociace (EAU), která je evropským centrem zajišťujícím vzdělávání v oblasti urologie, a zaštiťujícím národní urologické společnosti po celé Evropě. Tato akce usilující o zvýšení povědomí veřejnosti o této problematice se každoročně koná v září a jejím cílem je informovat populaci, zejména muže nad 50 let, o urologických onemocněních, jejich léčbě a seznámit je s prací urologa.

Proč je taková informovanost potřebná? Protože:

- Rakovina prostaty je v západním světě druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu;
- Každý rok je jen v Evropě zjištěno 382 000 nových případů rakoviny prostaty;
- Toto číslo představuje 11,9 % z celkového počtu nových případů rakoviny;
- Více než 50 % mužů starších 50 let má urologické problémy v důsledku benigních onemocnění;
- Epidemiologické údaje ukazují, že erektilní dysfunkce (ED) představuje významný problém u mužů po celém světě. Odhaduje se, že jen v Evropě bude mít v roce 2025 problémy s erektilní dysfunkcí až 42,8 miliónů mužů.

Tyto urologické potíže mají vliv na každodenní životy miliónů mužů a žen. Stud a nezjištěné symptomy patří mezi hlavní důvody toho, proč mnoho Evropanů v případě urologických potíží nevyhledává lékařskou pomoc. A to je obrovská škoda, protože pro ně máme dobré zprávy: velmi často jim umíme pomoci.

Webové stránky Urologického týdne se vám pokoušejí poskytnout pomoc, kterou potřebujete. Nabízí nejnovější informace o onemocněních prostaty a erektilní dysfunkci. Pokud je vám více než 50 let a chcete se ujistit o svém urologickém zdraví, pak neváhejte. Obraťte se na odborníka – navštivte svého urologa.


Informaci k tiskové konferenci v rámci Evropského týdne urologie naleznete zde.


The European Prostate Cancer Coalition


© 2017 Forinel Trading SE